O nás 

Mgr. Jakub Těšík

Mgr. Jakub Těšík
Mgr. Jakub Těšík

Fyzioterapeut a kondiční trenér

Physiotherapist, Strength and conditioning coach

NĚCO O MĚ

Ahoj,

posledních 11 let jsem strávil studiem lidského těla na 3 různých školách (ZSHK, UJEP, MUNI) a vždy se především snažil pomáhat druhým. Co se odborné stránky týče, nejvíce mě asi baví psychologie, silový trénink a celkově čtení populárně naučné literatury.

Studoval jsem celkem ve 3 městech v ČR (Hradec Králové, Ústí nad Labem, Brno). Během těchto let jsem měl praxi na různých místech ale i v různých zemích. Nejzajímavější však byli následující.

Stáž v Americe v městečku jménem Walla Walla v tamější general hospital. Zde jsem měl jedinečnou možnost pracovat téměř čtvrt roku poboku  zkušeného fyzioterapeuta Davida Tuppera.

Dále jsem absolvoval stáž v Anglii v Londýně v domě pro seniory (carehouse) Franklin house. Péče zde byla zaměřena na pacienty s kognitivním deficitem (Alzheimerova choroba apod.).

Skvělá zkušenost byla i práce a studium v Brně. Pracoval jsem "na Žluťáku" nebo-li v Masarykové nemocnici. Zde jsem se toho opravdu hodně naučil a poznal spoustu skvělých lidí. 
PS: Musím uznat, že mít za spolužáka Michala Krčmáře bylo prostě cool! 

Skvělá skoromagistrů parta
Skvělá skoromagistrů parta

Po návratu z Brna, jsem krátce pracoval na oční klinice v Teplicích, což mi pomohlo lépe pochopit roli zraku v rehabilitaci. 

Momentálně můžete využít mé služby v Teplicích ve Fitness Aquacentru Teplice. Za klienty jezdím i domů v rámci Teplic a Ústí nad Labem. Kromě těchto služeb spolupracuji i s firmami. V tomto roce (2023) to byl především ČEZ a Kooperativa. V rámci dnů zdraví učím zaměstnance jak lépe sedět, ulevit si od bolesti, či jaké kompenzační cviky zvolit. Oblast rehabilitace, na kterou se specializuji jsou bolesti zad a krční páteře. Odborně se jedná o tzv. vertebrogenní obtíže.

Co se práci s klienty týče, rád pomáhám lidem se zbavit strachu z pohybu a ulevit od bolesti. Také mě baví zlepšovat jejich kondici a vidět, jak se spolu s kondicí fyzickou zlepšuje i kondice psychická, to je pro mě největší odměna. 

Co se mě a cvičení týče, nejraději mám kombinaci posilovny a cvičení s vlastní vahou nebo oboje dohromady, např. cvičení shybu s přidaným závažím na pásku. Moje nejzajímavější osobní rekordy jsou shyb s 60 kg na pásku (vlastní váha + 60 kg v kotoučích), dva shyby na jedné ruce nebo třeba 5 kliků ve stojce - viz video níže.

Momentálně se silově opět vracím k původním rekordům. Díky studiu jsem měl vždy značné výkyvy výkonnosti, protože vzdělání u mě bylo vždy na prvním místě. Na druhou stranu nutno dodat, že za 12 let cvičení jsem neměl jediný sportovní úraz :)

Mezi moje zájmy, kromě cvičení, patří jízda na motorce, čtení a v neposlední řadě hraní videoher (nejradši mám série Gothic, Risen, Fallout, Diablo nebo Borderlands).

- Kuba 

Mgr. Kristýna Těšík Zářecká

Mgr. Kristýna Těšík Zářecká
Mgr. Kristýna Těšík Zářecká

Kineziolog, pohybový a nutriční specialista

Kinesiologist, Movement and nutrition specialist

NĚCO O MĚ

Ahoj!

Jmenuji se Týna, cvičím a trénuji téměř jedenáctým rokem. Láska k pohybu mě přivedla až do Brna na Masarykovu univerzitu, kde jsem studovala magisterský obor Aplikovaná kineziologie a kondiční trénink. Jsem autorem momentálně jediné odborné práce v ČR zaměřené na peaking a vylaďování formy v kulturistice se zaměřením na fyziologii.

Mojí doménou je především práce s osobami se zdravotními obtížemi. Nejčastěji pracuji s lidmi, kteří trpí bolestmi pohybového aparátu způsobenými ať už přetěžováním  či úrazy nebo operacemi. Při terapiích a cvičení využívám i jiných prostředků než jen samotného pohybu - flossband, baňky, tejpy, ale i svoje ruce. 

Dále pomáhám například lidem s cukrovkou, vysokým tlakem, zvýšeným cholesterolem nebo obezitou, zmírnit nebo úplně porazit jejich zdravotní problém. 

Se sportovci pracuji většinou v případě, že bojují se stagnací v tréninku, mobilitou, technikou cviků nebo potřebují kondiční přípravu ke svému sportu. Ale také doprovázím celé týmy na zápasy, kde působím jako support (tejpování, sportovní masáž před zápasem apod.,..)

Stejně jako s pohybem, pomáhám i se zlepšením stravovacích návyků a celkově se zlepšením životního stylu 

Momentálně působím ve Fitness Aquacentrum  v Teplicích, které je mým druhým domovem. Zde si u mě můžete nechat udělat i analýzu složení těla pomocí InBody370s (% tuku, % svalové hmoty, % útrobního tuku, segmentová analýza svalové hmoty, množství intracelulární a extracelulární vody v organismu, bazální metabolická míra, doporučený kalorický příjem, kostní denzita, riziko zranění, dysbalance, pravděpodobnost zdravotních rizik a mnoho dalšího...).

Mně samotné je sport velice blízký. Od útlého věku jsem dělala atletiku, bojové sporty, jezdila jsem na koních a cvičila ve fitness centrech. Miluji jízdu na motorce, proto je u mě každý motorkář s jakoukoli obtíží srdečně vítán.

- Vaše Týna